Jaké trendy můžeme očekávat v oblasti SEO v roce 2019?

Další povídání na téma trendy v roce 2019. Tentokrát jsme zpovídali Pavla Ungra, cože se to bude dít příští rok v SEO. Pokud se SEO již pracujete, tak se můžete uklidnit. Pro vás se prý nic až tak dramatického dít nebude. Pavel je ale přesvědčený, že se začne více pracovat s hlasovým vyhledáváním. Těm, kteří toto téma zatím trochu opomíjeli, doporučujeme poslechnout rozhovor, koupit vstupenku na Pavlův SEO Summit a začít makat. Konkurence je veliká a SEO bude nezbytné.

Podle Pavla se bude SEO ubírat hlavně technickým směrem. Stále důležitější bude technická průchodnost webu. Výhodu tedy budou mít technicky založení SEO odborníci a hlavně firmy, které mají vlastní IT oddělení. Důraz se bude klást také na důvěryhodnost webů.

SEO se bude ubírat hlavně technickým směrem!

Hlasové vyhledávání zaznamenává v zahraničí obrovský nárůst a Pavel v něm vidí obrovský potenciál. Problémem je složitost češtiny. Otázka tedy není, jestli hlasové vyhledávání bude trend, ale kdy tento trend u nás nastane. Podle Pavla je v tomto případě výhoda, že díky pozdějšímu nástupu se můžeme dívat do zahraničí a učit se. Každopádně Pavel doporučuje připravovat se.

Připravte se na hlasové vyhledávání. Bude to trend, otázkou je jen, kdy začne.

I když předpovědi budoucnosti pro SEO byly pochmurné, podle Pavla SEO nekončí. Vyvíjí se jako každý obor a mění obsah. Aby zanikl, tak by lidé museli přestat vyhledávat informace a to podle Pavla nehrozí. Třetina firem v Česku podle názoru našeho garanta už chápe, jak je SEO důležité a dobře s ním pracuje, druhá třetina o SEO ví, ale technicky mu nerozumí a výsledky tomu odpovídají, a poslední třetina SEO vůbec neřeší. Pokud se chcete dostat do první skupiny, tak určitě nepropásněte Pavlův SEO Summit.

Proč by Vaše firma měla být ve vyhledávání na prvním místě?

To je podle Pavla rozhodující otázka v každé firmě. Co jsou vaše silné atributy, čím chcete zaujmout? Co Pavel ještě zajímavého k tématu řekl, se dozvíte v rozhovoru ZDE. Příjemný poslech.

Facebookovou událost SEO Summitu můžete sledovat TADY a pokud ještě náhodou nemáte vstupenku, tak šup SEM.

Autor: Jan Kalianko

Hlavní pořadatel Czech On-line Expo, E-shop konzultant, E-shop kouč, autor E-shop knihy a provozovatel E-shopTUBE či E-shop klub.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *